»»اطلاعیـــــــه««
سایت در حال بروز رسانی می باشد.
کاناوارو و مانوئل ژوزه رقباي جديد کي‌روش

پس از اينکه اتحاديه فوتبال آفريقاي جنوبي (SAFA) هفته گذشته گوردون ايگه‌سوند را از سمت سرمربيگري تيم ملي اين کشور اخراج کرد، گزينه‌هايي همچون کارلوس کي‌روش سرمربي کنوني تيم ملي ايران، استفان کِشي سرمربي فعلي نيجريه، رود کرول سرمربي پيشين تيم باشگاهي اورلاندو پايرتز آفريقاي جنوبي، شِيکس ماشابا سرمربي تيم زير 23 سال آفريقاي جنوبي و هرو رنارد، سرمربي پيشين زامبيا به عنوان کاندايداهاي مربيگري «بافانا بافانا» مطرح شدند.

اکنون خبر مي‌رسد که نام فابيو کاناوارو، مدافع پيشين تيم ملي ايتاليا به گزينه‌هاي مطرح شده براي هدايت تيم ملي آفريقاي جنوبي اضافه شده، اين در حالي است که ديويد مويس، سرمربي فصل گذشته منچستريونايتد هم از کانديداتوري سرمربيگري اين تيم انصراف داد.

کاناواروي 40 ساله که در قهرماني آتزوري در جام جهاني 2006 آلمان کاپيتان ايتاليا بود درخواست خود را براي سرمربيگري اين تيم به اتحاديه فوتبال آفريقاي جنوبي ارسال کرده است. کاناوارو که در سال 2011 با پيراهن الاهلي امارات از دنياي بازيگري خداحافظي کرد سال گذشته کار خود را به عنوان کمک مربي در همين باشگاه اماراتي آغاز کرد.

يکي از مسئولان SAFA با اشاره به اينکه تاکنون 20 رزومه از مربيان مختلف جهان به اين اتحاديه ارسال شده است، گفت: پس از اينکه دني جوردان، رئيس اتحاديه فوتبال آفريقاي جنوبي پايان همکاري با ايگه‌سوند را تأييد کرد تاکنون مربيان زيادي براي همکاري ابراز علاقه کرده‌اند.

در اين بين مربياني که رزومه نه‌چندان چشمگيري دارند هم علاقمند به مربيگري اين تيم هستند که مي‌توان به نام‌هايي همچون ديک ادووکات، پيم وربيک و جيمي فلويد هاسلباينک اشاره کرد. مربيان با تجربه‌اي همچون ريمون لوپز کارو، سرمربي فعلي تيم ملي عربستان و مانوئل ژوزه، سرمربي پيشين پرسپوليس ايران و الاهلي مصر هم در اين ليست ديده مي‌شوند.

ديويد مويس، سرمربي اخراجي منچستريونايتد هم که در ابتدا علاقمندي خود را براي سرمربيگري بافانا بافانا اعلام کرده بود از طريق مدير برنامه‌اش انصراف خود را اعلام کرد.

توني اصغر، مدير برنامه‌هاي مويس با ارسال ايميلي به SAFA گفت: به مدت 20 سال است که با ديويد مويس کار مي‌کنم، او علاقمند به مربيگري آفريقاي جنوبي بود ولي با توجه به اينکه الا پيشنهاد بهتري دارد متأسفانه نظرش را در اين مورد تغيير داد.

بر اساس گزارش‌هاي منتشرشده در حالي‌که همچنان ارسال درخواست‌ها به اتحاديه فوتبال افريقاي جنوبي ادامه دارد گفته مي‌شود SAFA به دنبال به خدمت گرفتن کارلوس کي‌روش پرتغالي است.

تعداد بازدید: 446